Stylage czy Juvederm – co jest lepsze do powiększania ust?

Produkty na bazie kwasu hialuronowego to rozwiązanie dla osób, które marzą o skorygowaniu objętości lub kształtu ust, podkreśleniu czerwieni wargowej, zniwelowaniu asymetrii i nawilżeniu ust, by móc wreszcie rozstać się ze szminką. Miękkie, plastyczne, jednorodne żele wypełniające na bazie kwasu hialuronowego to implanty pochodzenia niezwierzęcego. Ponadto wypełniacze pozwalają na:

Stylage czy Juvederm - co jest lepsze do powiększania ust?
Stylage czy Juvederm – co jest lepsze do powiększania ust? Zdjęcie: unsplash.com
  • Wyeliminować zmarszczki w okolicy okołooczodołowej,
  • Podnieść kąciki ust, wyeliminować asymetrię,
  • Wypełnić usta objętością i nadać im pożądany kształt,
  • Uruchomienie własnych bioprocesów w skórze właściwej odpowiedzialnych za nawilżenie, odżywienie i ochronę komórek skóry.


Stylage czy Juvederm – co jest lepsze i jak wybrać?
Jeśli poruszymy temat „flagowców” branży w korekcji ust, z pewnością usłyszymy Stylage lub Juvederm. O to, co lepiej wybrać do korekty ust, warto zapytać specjalistę, który będzie przeprowadzał korektę. 

Odpowiadając na pytanie „Stylage czy Juvederm – co jest lepsze?” ogólnie weźmiemy pod uwagę Juvederm Ultra Smile, który bezpośrednio konkuruje ze Stylage Special Lips Lidocaine.

Baza i skład wypełniaczy
Laboratorium VIVACY prezentuje Stylage Special Lips żelowy korektor ust i Stylage Special Lips Lidocaine, który ma miękką plastikową strukturę, uzupełnioną miejscowym środkiem przeciwbólowym 3% lidokainą i skutecznym przeciwutleniaczem – alkoholem mannitolowym. Unikalny składnik mannitol nie tylko chroni delikatną skórę warg i okolic ust przed działaniem wolnych rodników, ale także wydłuża czas działania leku.

Warto zauważyć, że dla tych, którzy uważają, że objętość ust z tego preparatu do wstrzykiwań nie jest tak zauważalna, jak by chcieli, lepiej spojrzeć na inny produkt Stylage M. Recenzje pacjentów mówią, że Stylage M do ust tworzy naturalny efekt pięknych ust na Instagramie, ale jednocześnie nie psuje twarzy i nie zamienia cię w „kaczkę”.

Juvederm Ultra Smile to niekwestionowany lider na rynku preparatów do naturalnej, delikatnej wolumetrii ust.

  • skutecznie niweluje drobne zmarszczki w delikatnej okolicy okołooczodołowej
  • wygładza skórę ust i twarzy
  • pomaga nadać nie tylko dodatkową objętość,
  • podkreśla czerwień wargową, a dzięki głębokiemu nawilżeniu nadaje skórze równomierny, przyjemny koloryt.


Ten jednofazowy żel Juviderm Ultra Smile bazuje na kwasie hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego o stężeniu 24 mg/ml, który jest uzupełniony buforem fosforanowym i lidokainą. 91% klientów było w pełni zadowolonych z wyników zabiegu.

Wśród pozytywnych czynników należy zauważyć, że ten żelowy wypełniacz ma najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ składnik aktywny przechodzi wiele etapów oczyszczania. Technologia o nazwie 3D-Matrix zapewnia „sieciowanie” łańcuchów kwasu hialuronowego dodatkowymi wiązaniami krzyżowymi, co daje preparatowi dodatkową odporność na działanie hialuronidazy, która ostatecznie niszczy wypełniacz.

Czas działania i biodegradacja
W obszarze warg występuje wysoki poziom krążenia krwi, więc kwas hialuronowy w podskórnym wypełniaczu jest niszczony wystarczająco szybko, ale w preparacie Stileige Special Lips substancja czynna pozostaje do 9 miesięcy pod skórą. 

Ten przedłużony efekt wypełniacza wynika również ze specjalnej technologii elastyczności, gdy cząsteczki są „usieciowane” dwukrotnie między sobą, dzięki czemu utworzony szkielet hialuronowy doskonale „opiera się” degradacji. Technologia ta nosi nazwęIPN-like i dzięki niej implant rozprowadzany jest równomiernie, bez tworzenia się grudek i wałeczków.

Według kosmetologów stabilność wyniku po zastosowaniu Ultra Smile jest nieco mniejsza niż po zastrzykach Stylage Special Lips. Według zapewnień producenta – firmy Allergan – okres ekspozycji trwa 3-9 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech ciała każdego pacjenta. Jednak zgodnie z obserwacjami klientów, w rzeczywistości Juviderm nie trwa dłużej niż 5-6 miesięcy.

Linia produktów Juvederm i Stylage

W niektórych przypadkach kosmetolodzy wolą używać Stylage M Lidocaine lub Stylage L Lidocaine. Takiego wyboru może dokonać specjalista, jeśli konieczne jest uzyskanie bardziej wyrazistego rezultatu, jeśli kształt ust pozwala na dodanie bardziej elastycznego preparatu lub jeśli konieczne jest uzyskanie wyraźniejszego konturu. Ponadto ważność tych żeli jest dłuższa o kilka miesięcy.

Podobnie jak w przypadku marki Stileige, kosmetolodzy często sięgają po sąsiednie preparaty, które korygują objętość i kształt ust przez dłuższy czas. Tak więc, na przykład, w linii Juvederm do ust doskonale nadają się preparaty:

Juvederm Ultra 2
Juvederm Ultra 3
Juvederm Ultra 4
Juvederm Volift
Wszystkie te wypełniacze pomagają osiągnąć różne widoczne rezultaty – od najbardziej delikatnych i ledwo zauważalnych po dobrze zdefiniowane powiększenie ust.

Podsumowanie
Wybór produktu do korekcji ust zależy od tandemu pacjenta i jego specjalisty. Możemy tylko z całą pewnością powiedzieć, że oba preparaty są próbkami nowoczesnej, postępowej kosmetologii: oczyszczone, bezpieczne, skuteczne, wygodne zarówno dla pacjenta, jak i kosmetologa.

Powyższy artykuł nie jest poradą lekarską. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!