Pomysły na biznes w 2023 – sprawdź nasze propozycje!

2022 rok zaskoczył nas wszystkich. Choć jeszcze się nie skończył, wiemy już, że na zawsze zmieni nasze podejście do pracy. Nastąpiła długo wyczekiwana transformacja cyfrowa, co sprawia, że wiele firm przenosi się do sieci. Szukasz pomysłu na biznes? Sprawdź nasze propozycje!

Pod koniec każdego roku coraz większe grono osób rozmyśla nad tym, aby przyszły rok stał pod znakiem rozkręcenia biznesu, który w dłuższej perspektywie czasu przyniesie nie tylko pieniądze, ale również wolność. Jakie są najlepsze pomysły na biznes w 2023 roku sprawdź artykuł przygotowany przy współpracy z magazynem internetowym Venus and Mars!

Własny biznes: Catering dietetyczny

Catering dietetyczny to świetny pomysł na biznes w nowym roku. W związku z coraz większym stresem, który nas dotyka każdego dnia, sporo osób nie ma czasu na jedzenie pożywnych posiłków. Jest to szansa na rynku dla cateringów dietetycznych, które będą dostarczały wysokiej jakości jedzenie pod drzwi klientów każdego poranka. Dzięki temu otrzymają oni posiłek na cały dzień, zawierający sporo dań, na które nigdy nie mieliśmy czasu. To wszystko jedynie za stałą miesięczną opłatą. Dodatkowo każdy z klientów może zdecydować, czy kurier z jedzeniem ma przyjechać pod drzwi domu czy biura, w którym pracuje. Catering dietetyczny jest również wybierany przez sportowców, którzy na skutek intensywnych treningów nie mają czasu zjeść pożywnych posiłków, które wspomogą proces regeneracji.

Produkcja hand-made to dobry pomysł na biznes w 2023

Jeżeli posiadasz zdolności manualne i plastyczne, ten pomysł będzie idealny dla Ciebie. Coraz więcej ludzi uwielbia rękodzieła, które nie są wykonane, jak większość, przez maszyny produkcyjne, a przez konkretne osoby. Takie rękodzieła fantastycznie komponują się z innymi dekoracjami w mieszkaniu. Do rozpoczęcia tego biznesu nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczą odpowiednie zdolności plastyczne, materiały oraz wytrwałość. Jeżeli nasze prace wyróżniają się na rynku, nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem grupy docelowej na rynku, która będzie chętna zakupić nasze produkty.

Franczyza – dochodowy pomysł na biznes

Franczyza jest znakomitym pomysłem dla osób, które obawiają się, że miną lata, dopóki ich firma zostanie rozpoznana. Franczyza polega na prowadzeniu lokalu lub działalności internetowej pod szyldem znanej marki. W ten przedsiębiorcy nie muszą się martwić o to, że od samego początku ich biznes będzie przynosił straty. Oczywiście należy pamiętać, że biznes ten oprócz własnego lokalu, wymaga również opłaty licencyjnej, która często wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Do tego dochodzi również opłata miesięczna, która jednak powinna zostać zrekompensowana przez przychody, które będzie generował nasz lokal. W przypadku wybierania franczyzy warto kierować się nie tylko samą marką franczyzodawcy, ale również tym, czy mamy odpowiednie kompetencje, aby prowadzić biznes w danej branży.

Fotografia – czyli jak zacząć własny biznes z pasją

Znakomity pomysł na biznes w młodym wieku to zdecydowanie fotografia. Prawda jest taka, że potrzebujemy jedynie odpowiedniego sprzętu oraz zaparcia, aby móc zacząć zarabiać na fotografii. W jaki sposób można to zrobić? Nasze zdjęcia można wrzucać na różnego rodzaju portale, które sprzedają prawa autorskie do naszych zdjęć. Oczywiście należy uzbroić się w cierpliwość, zanim ktoś zakupi nasze zdjęcia. Warto jednak pamiętać, że im więcej zdjęć wrzucimy, tym większa jest szansa na ich sprzedanie. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia muszą być wręcz powalające dla użytkowników. Będziemy konkurowali z tysiącami innych podobnych zdjęć.

Innym sposobem na stworzenie biznesu fotograficznego są oczywiście sesje fotograficzne. Dzięki nim mamy szanse zaistnieć na rynku lokalnym jako świetny fotograf. Poza wysoką jakością zdjęć warto zadbać również o aranżacje naszego studia oraz jak najlepszą obsługę.

Fotografia - czyli jak zacząć własny biznes z pasją
Fotografia – czyli jak zacząć własny biznes z pasją / canva

Aranżacja wnętrz

Osoby kupujące mieszkanie w stanie deweloperskim lub budujące nowy dom, często nie mają pomysłu, w jaki sposób zaaranżować ich nowe wnętrze. Jest to zatem dobry sposób na biznes w 2023 roku. Jeżeli czujemy, że aranżacja wnętrz jest dla nas przyjemnością oraz możemy pochwalić się, chociażby kilkoma projektami, warto spróbować swoich sił. Pamiętajmy również, że nie potrzeba tutaj wykształcenia architektonicznego. Wystarczy odpowiedni zmysł przestrzenny oraz znajomość trendów. Te dwie rzeczy znacząco ułatwią nam start w tej branży. Osoby aranżujące wnętrza są bardzo często polecanymi osobami, zatem kilka udanych projektów może spowodować, że już nigdy nie będzie potrzebowali marketingu, aby rozwinąć nasz biznes.

Coraz więcej osób myśli o stworzeniu własnego oraz dochodowego biznesu w Internecie. Jest to bardzo decyzja nie tylko ze względy na wygodę, ale również minimalne inwestycje oraz małe ryzyko. Jaki biznes w 2023 roku warto założyć w Internecie?

Sklep internetowy – Twój biznes online

Sklep internetowy jest jednym z oczywistych sposobów na biznes internetowy. Wystarczy postawić własny sklep pod odpowiednią domeną, zaciągnąć produkty od producenta i gotowe. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. W momencie samej budowy sklepu nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Jeżeli posiadamy zdolności informatyczne, możemy go stworzyć samodzielnie. Ewentualnie możemy zlecić to innej firmie informatycznej. Większy problem jest przy kwestii dodania produktów do sklepu. Możemy skorzystać z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest wynajęcie magazynu oraz ściągnięcie towaru od producenta. Wtedy mamy 100% kontroli nad wszystkimi wysyłkami zamówień. Drugim sposobem jest dropshipping, czyli możliwość wysyłki towaru wprost z hurtowni. Nie mamy wtedy potrzeby wynajmować własnego magazynu, gdyż produkty znajdują się w hurtowni. Odpowiadamy wtedy jedynie za marketing i sprzedaż.

Copywriting – biznes internetowy dla magików słowa

Copywriting jest uznawany za jeden najstarszych sposobów na biznes w Internecie. Jest to pomysł na zarabianie poprzez pisanie tekstów (artykułów, postów, treści na strony internetowe). Przy realizacji projektów copywriterskich doskonale znajdą się osoby, które nie tylko mają „lekkie pióro”, ale również potrafią w szybki sposób wyszukiwać informacje w Internecie. Regularnie zdarza się, że copywriter musi napisać tekst w tematyce, na której zupełnie się nie zna. Konieczny jest zatem research oraz odpowiednio dobrane słowa, które pozwolą stworzyć tekst na wysokim poziomie. Sama bariera wejścia do branży jest bardzo niska. Pisać może praktycznie każdy, kto potrafi zadbać o odpowiednią ortografię oraz stylistykę swoich tekstów.

Agencja marketingowa – własny biznes

Agencja marketingowa to kolejny biznes na 2023 rok. Jeżeli posiadamy rozbudowane umiejętności związane z działaniami marketingowymi, agencja będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. W momencie założenie takiej agencji możemy pójść w dwie strony. Pierwszą z nich są kompleksowe działania dla klientów, jak pozycjonowanie, kampanie Google Ads, social media oraz copywriting. Nasza oferta jest wtedy mocno rozbudowana i bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli zatrudnić osoby, które będą nas uzupełniały oraz wspomagały w działaniach. Drugą ścieżką jest pójście w określoną gałąź marketingu internetowego (np. pozycjonowanie) i skupienie się wyłącznie na niej. Mamy wtedy szansę stać się ekspertem w tej dziedzinie, co pozwoli na zdobywanie nowych klientów.

Prowadzenie bloga, czyli doskonały pomysł dla freelancerów

Własny blog to zdecydowanie inwestycja długoterminowa. Aby zacząć zarabiać na blogu, musimy w pierwszej kolejności dostarczyć wysokiej jakości treści dla użytkowników, a następnie sukcesywnie go reklamować. W dłuższej perspektywie czasu takie działania mogą przynieść zamierzony skutek. W jaki sposób można zarabiać na blogu? Pierwszą z opcji jest przystąpienie do programu partnerskiego, w którym będziemy oferowali różnego rodzaju produkty. Dzięki sprzedaży z naszego bloga, zostanie nam wypłacona odpowiednia prowizja. Na naszym blogu możemy również wyświetlać reklamy, które będą zachęcały użytkownika do przejścia na witrynę reklamodawcy. W tym przypadku również mamy szansę zarobić pieniądze. Należy jednak pamiętać, że sensowne zarabianie z bloga zaczyna się od kilku tysięcy użytkowników na witrynie miesięcznie. Poniżej tego progu, nasz blog może przynosić bardzo małe lub wręcz znikome przychody.

Są to jedynie najpopularniejsze pomysły na zarabianie w nowym roku. Wszystko powinno jednak zależeć w pełni od nas. Aby otworzyć skuteczny biznes, musimy nie tylko specjalizować się w tym zakresie, ale również kochać to, co robimy. Bez tego niestety nie uda nam się daleko zajść, a nasz biznes zostanie wygryziony przez konkurencje, która z chęcią przejmie wszystkich naszych klientów.

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych

W dzisiejszych czasach rowery elektryczne są coraz bardziej popularne. Niektórzy uważają, że są one przyszłością transportu. Dlatego też wynajem rowerów elektrycznych może być dobrym pomysłem na biznes. Rowery elektryczne są łatwe w obsłudze, a jazda nimi to prawdziwa przyjemność. Nie musisz się martwić o to, że się zmęczysz, ponieważ motor pomoże Ci w tym.

Dlatego wynajem rowerów elektrycznych może być dobrym pomysłem na biznes. Rowery elektryczne są także ekologiczne i bardziej przyjazne środowisku. Nie emitują spalin, a jazda nimi jest bardzo cicha. Dlatego wynajem rowerów elektrycznych może być dobrym pomysłem na biznes. Wynajem rowerów elektrycznych może być dobrym pomysłem na biznes, ponieważ jest to biznes, który może przynieść wiele korzyści. Rowery elektryczne są łatwe w obsłudze, ekologiczne i bardziej przyjazne środowisku. Jazda nimi to prawdziwa przyjemność.

Studio tatuażu jako pomysł na biznes

Wiele osób marzy o tym, aby mieć własny tatuaż, ale nie każdy ma odwagę się go zrobić. Jeśli jesteś jedną z tych osób i szukasz pomysłu na biznes, to może warto pomyśleć o otwarciu własnego studio tatuażu? Otwarcie własnego studio tatuażu to bardzo dobry pomysł na biznes. Tatuaże są coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się na ich zrobienie.

Jeśli masz talent i potrafisz robić dobre tatuaże, to na pewno znajdziesz swoich klientów. Otwarcie własnego studio tatuażu może być bardzo rentownym biznesem. Koszt wyposażenia takiego studio jest dość niski, a zarobki mogą być bardzo wysokie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak otworzyć własne studio tatuażu, to koniecznie odwiedź fora internetowe i tej tematyce. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Ciągle mało? Sprawdź co mówią specjaliści na swoich kanałach na portalu YouTube! 

Jak założyć własny biznes? Własna firma krok po kroku

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej to duże wyzwanie, które wiąże się z wysokim ryzykiem i wymaga odwagi oraz wiedzy w zakresie opodatkowania, finansowania i tworzenia zaplecza dla firmy. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że po pierwszym roku działalności aż 1/4 firm zawiesza lub likwiduje swoją działalność. Aby założyć jednoosobową działalność gospodarczą, należy:

 1. Zrozumieć definicję jednoosobowej działalności gospodarczej: Jest to „zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły”. Kluczowym elementem jest ponoszenie bezpośredniego ryzyka związanego z działalnością.
 2. Rejestracja w CEIDG: Jednoosobowa działalność gospodarcza może być zarejestrowana przez internet za pomocą konta ePUAP lub osobiście w urzędzie gminy lub miasta. Rejestracja w CEIDG jest darmowa.
 3. Uzyskanie REGON i NIP: Po rejestracji działalności gospodarczej, przedsiębiorca musi zdobyć Numer Regon oraz Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP).
 4. Wybór formy opodatkowania: Przedsiębiorca musi zdecydować się na konkretną formę opodatkowania, taką jak opodatkowanie na zasadach ogólnych, podatek liniowy czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
 5. Składki ZUS: Zgłoszenie działalności gospodarczej jest jednocześnie wnioskiem o rejestrację przedsiębiorcy jako płatnika składek do ZUS.
 6. Założenie firmowego konta bankowego: Choć nie jest to obowiązkowe, zaleca się założenie osobnego konta bankowego dla firmy.
 7. Uzyskanie licencji i koncesji: W zależności od rodzaju działalności, przedsiębiorca może potrzebować odpowiednich licencji lub koncesji.

Założenie własnej firmy to nie tylko formalności, ale także odpowiedzialność, planowanie i ciągłe uczenie się. Warto korzystać z dostępnych zasobów i poradników, aby upewnić się, że wszystkie kroki są wykonane prawidłowo.

Sprawdzony pomysł na własny biznes – najczęściej zadawane pytania

Jaki biznes opłaca się otworzyć?

Idealny pomysł na biznes w 2023 roku i erze cyfryzacji to usługi zdalne, a także e-sport oraz branża gamingowa. Dzięki internetowi, mamy obecnie dużą swobodę w dostępnie do klienta. Jeśli możesz oferować swoje usługi online – znajdź swoją niszę, a z pewnością popyt znajdzie się na nią popyt. Pamiętaj jednak, że prowadzenie firmy wymaga planu, ciekawego pomysłu i zaangażowania. Opłacalne i satysfakcjonujące zajęcie możesz znaleźć w takich branżach, jak: coaching, grafika, IT, marketing online lub copywriting.

Co warto otworzyc w 2023 roku?

Jeśli chcesz rozpocząć działalność biznesową, warto skupić się na swoich możliwościach. Nawet sprawdzony pomysł na biznes może nie wypalić, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy. Oto, jaki biznes prowadzić w 2023: sprzedaż w e-commerce, wirtualna asystentka, sesje fotograficzne, biuro rachunkowe, social media marketing.

Jaki biznes za 50 tys zł?

Chcąc przeznaczyć 50 tysięcy złotych na swój własny biznes, możesz zainteresować się takimi branżami, jak: marketing online: SEO i tworzenie strategii optymalizacji stron online, własny sklep internetowy lub sklep tradycyjny, franczyza, sprzedaż rękodzieł.

Jaki biznes w 2023 na wsi?

Dobre pomysły na biznes na wsi to m.in.: agroturystyka, stadnina koni, mini zoo ze zwierzętami hodowlanymi, uprawa ekologiczna.

Co otworzyć w małej wsi?

Na małej wsi prowadzenie własnej działalności jest możliwe. Jeśli nie zależy Tobie na biznesie w domu (pracy zdalnej), możesz rozważyć m.in.; agroturystykę, centrum ogrodnicze, tworzenie produktów ekologicznych, czyszczenie dachów i elewacji, tworzenie i sprzedaż rękodzieła. 

Czego nie ma na rynku?

Doskonały pomysł na biznes w 2023 to te sektory, w których wciąż brakuje odpowiednio wielu firm. Chodzi tutaj o inwestycję w infrastrukturę drogwą, sieci technologiczne i komunikację miejską. 

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!

2 komentarze do “Pomysły na biznes w 2023 – sprawdź nasze propozycje!

 • 8 grudnia 2020 o 23:51
  Permalink

  Świetne pomysły! Dziękuję wam bardzo za ten wpis 🙂

 • 8 grudnia 2020 o 23:56
  Permalink

  Ciekawe…

Możliwość komentowania została wyłączona.