Czym jest przedłużenie pożyczki?

Wiele się w dzisiejszych czasach mówi się o pożyczkach pozabankowych i oczywiście słusznie, bo są to kredyty, które z każdym dniem zyskują na popularności. Mimo iż mają one sporo wad, to także i nie brakuje w nich zalet. Jedną z opcji dodatkowych przy kredytach w parabankach, o której w dalszym ciągu sporo klientów nie ma wielkiej wiedzy, jest możliwość przedłużenia spłaty pożyczki. Jak zatem wygląda taki proceder i czy każdy może się o owo przedłużenie ubiegać?

Przedłożenie pożyczki
Przedłożenie pożyczki

Problem ze spłatą kredytu

Parabanki mają to do siebie, że pożyczane w nich pieniądze musimy spłacić dość szybko, bo w przeciągu miesiąca lub dwóch. Jeśli jest to kwota kilkuset złotych, zazwyczaj nie ma z tym problemu. Ten pojawi się, jeśli kwota jest wyższa i przerasta nasze przychody finansowe. Wówczas z jej spłatą może być spory problem. Oczywiście możemy nie spłacić kredytu i liczyć na to, że firma o nas zapomni, co jednak nie ma nigdy miejsca. Taki krok jest zły z jeszcze jednego powodu. Otóż firmy pozabankowe naliczają wysokie opłaty za monity, które przypominają nam o spłacie. Na co w związku z tym się zdecydować?


Przedłużenie pożyczki

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie przedłużenie pożyczki, na co zdecydować się może każdy kredytobiorca, który zdaje sobie sprawę z tego, że ze spłatą w regulaminowym czasie będzie miał problem. Wówczas takie kredyty gotówkowe zostaną przedłużone. Zazwyczaj takie przedłużenie może opiewać na liczbę 7,15 lub 30 dni, choć wiele zależy tutaj od danej firmy. Oczywiście nie mówimy, że jest to proceder, który nic nas nie kosztuje, bo na pewno będziemy musieli za niego zapłacić i to nieraz wiele, ale i tak jest to lepsze rozwiązanie aniżeli ociąganie się ze spłatą czy też jej unikanie.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!

One thought on “Czym jest przedłużenie pożyczki?

  • 8 grudnia 2020 o 23:59
    Permalink

    Ciekawy wpis, dziękuję, fajnie się czyta.

Możliwość komentowania została wyłączona.