Doradca kredytowy z Warszawy – czy warto kupić nieruchomość na kredyt hipoteczny?

Już od co najmniej kilkunastu miesięcy trwa hossa na rynku nieruchomości. Deweloperzy, widząc zapotrzebowanie ze strony konsumentów, starają się w jak najlepszy sposób sprostać ich oczekiwaniom. Sytuacja ta wpływa również w znaczny sposób na popyt na kredyty hipoteczne, a co za tym idzie, nie tylko bank, ale również każdy doradca kredytowy z Warszawy ma pełne ręce pracy. Jeśli ktoś szuka idealne kredyty hipoteczne, to właśnie prawdziwy ekspert finansowy jest w stanie mu je przedstawić.

Czy warto zaciągać kredyt na kupno nieruchomości?

Wiele osób, zanim podejmie tak ważną decyzję, zapewne rozważa wszystkie za i przeciw. Nic w tym dziwnego, aktualnie ceny nieruchomości są na takim poziomie, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego wiąże się z tym, że przez większość dorosłego życia będzie on konsumentom towarzyszyć. Jednak jeśli ktoś nie skorzysta z kredytu na kupno nieruchomości, to i tak czekają go koszty utrzymania, w postaci płatności czynszu za wynajmowaną nieruchomość. Kredyt więc nie jest więc aż tak strasznym rozwiązaniem, jak niektórzy go sobie wyobrażają. Poniżej kilka zalet, które wynikają z kupna własnej nieruchomości:

  • Spłata idzie na twój „rachunek” – gdy już dojdzie do zakupu mieszkania, to ty stajesz się jego właścicielem. Wszelkie spłaty rat kredytu tak naprawdę zbliżają cię do tego, byś nie tylko prawnie, ale również psychicznie czuł, że nad twoją nieruchomością nie ciąży żaden dług. Jeśli tylko sytuacja finansowa kredytobiorcy mu na to pozwala, może nadpłacać raty kredytu, co jeszcze bardziej zbliży go do wypisania banku z hipoteki na nieruchomości. Natomiast osoby, które wybiorą wynajem nieruchomości, muszą mieć tę świadomość, że tak naprawdę pracują na kogoś rachunek, spłacają czyiś kredyt a pieniądze jakby „rozpływają” się w powietrzu. Kupno mieszkania na kredyt nie oznacza, że nie można go sprzedać do końca spłaty kredytu, więc tak naprawdę spłacane raty kapitału nigdy nie pójdą na marne.
  • Jesteś w stanie dostosować ratę kredytu do swoich możliwości – oczywiście, nie można w pełni manipulować ratą kredytu hipotecznego, jednak w pewnym zakresie kredytobiorca ma wpływ na to, jakiej będzie ona wysokości. A to dzięki między innymi wyborowi okresu kredytowania i kwoty, a także tego, czy wybierze raty równe, czy też malejące. Dzięki temu już wcześniej może odpowiednio przygotować się do tego, by nadmiernie nie obciążać budżetu domowego. Rozłożenie kredytu na taką ilość rat, by ich wysokość była jak najniższa, również można wykorzystać, by w okresie dobrej koniunktury nadpłacać raty, a z kolei, gdy sytuacja budżetu domowego byłaby gorsza, nie trzeba aż tak bardzo martwić się, że rata nie zostanie spłacona.
  • Po spłacie kredytu spora część pieniędzy zasili twój budżet domowy – gdy już dojdzie do momentu spłaty całkowitej kredytu, nieważne, czy to będzie po 20, 25 czy 30 latach, to spora część finansów nie będzie odpływać z budżetu domowego, czyli domownicy poczują zastrzyk gotówki, który będą mogli w jakiś dobry sposób spożytkować. Rata kredytu w gospodarstwie domowym to często obciążenie około 1000-1500 zł. Jeśli nagle taka kwota pojawi się do dyspozycji, to dzięki niej naprawdę można znacznie podnieść swój standard życia. Natomiast ponownie porównując to do sytuacji, w której ktoś większość życia wynajmuje nieruchomość, to tak naprawdę trzeba liczyć się z tym, że ta kwota czynszu cały czas będzie uszczuplać budżet.
  • Bezpieczeństwo psychiczne – posiadanie własnego mieszkania, to nie tylko dobre rozwiązanie dla finansów domowych, ale również zadbanie o własny spokój psychiczny. Świadomość tego, że nikt nie zerwie umowy najmu, że można robić z własnym mieszkaniem wszystko, co tylko się chce, oczywiście w granicach prawa i zasad dobrego współżycia społecznego, daje naprawdę ogromny komfort psychiczny.
Czy warto zaciągać kredyt na kupno nieruchomości?
Czy warto zaciągać kredyt na kupno nieruchomości?

Jeśli już ktoś poznał część zalet posiadania własnej nieruchomości, to czas na to, by udać się do specjalisty, jakim jest ekspert kredytowy i wybranie odpowiedniego produktu dla siebie. Nieważne, czy miejscem zamieszkania konsumenta jest Warszawa, Gdańsk, Poznań, czy inne większe i mniejsze polskie miasto, do takich ekspertów dostęp jest w całej Polsce, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego doradca finansowy z Warszawy to dobre rozwiązanie?

Wybór odpowiedniego produktu kredytowego nie jest wcale taki prosty. Kredyt hipoteczny w Warszawie to nie tylko odsetki, ale również inne dodatkowe opłaty i warunki kredytowania, na których zwykły konsument się po prostu nie zna. Dlatego, zamiast ryzykować i wnioskować samodzielnie o kredyt bądź też porównywać kilka ofert na własną rękę, lepiej jest skorzystać ze specjalisty, jakim jest doradca kredytowy i mieć pewność, że dokonany wybór, będzie najlepszym z możliwych.

  • Wiele ofert w jednym miejscu – konsument, który wybierze się do profesjonalnego eksperta finansowego, może mieć pewność, że w swojej ofercie posiada on co najmniej kilka ciekawych kredytów hipotecznych, które przedstawi swoim klientom. Nie trzeba więc tak naprawdę marnować czasu i pieniędzy na to, by chodzić po bankach i w każdym słuchać na temat kredytów hipotecznych, próbując zapamiętać najważniejsze rzeczy i wyłapać jakieś szczegóły. Wystarczy wygodnie usiąść przed doradcą i poprosić go o przedstawienie najkorzystniejszych ofert i wyjaśnienie, na czym polega taki kredyt hipoteczny i z czym się on wiąże.
  • Pomoc profesjonalisty – eksperci finansowi pomagający w wyborze idealnego kredytu hipotecznego, pracują na rynku finansowym już od wielu lat, a więc mają nie tylko odpowiednią podstawę teoretyczną, by doradzać klientom, ale również praktykę, która tak naprawdę jest bezcenna. Prawdziwy ekspert jest w stanie nie tylko przedstawić najlepszy kredyt hipoteczny i jego zalety, a także wady, lecz również pomoże przejść przez cały proces zakupu nieruchomości.
  • Brak dodatkowych opłat – niektórzy konsumenci obawiają się, że gdy skorzystają z pomocy eksperta kredytowego, to będą ich czekać dodatkowe opłaty i prowizje, za skorzystanie z takiej pomocy. Taka usługa jest jednak dla konsumenta całkowicie darmowa. Ekspert kredytowy rozlicza się z bankiem, za to, że pomógł klientowi wybrać najlepszy produkt i przeprowadził go przez proces kredytowy. Ze strony klienta nie wiąże się to więc z żadnymi dodatkowymi i ukrytymi opłatami.
Dlaczego doradca finansowy z Warszawy to dobre rozwiązanie?
Dlaczego doradca finansowy z Warszawy to dobre rozwiązanie?

Kupno nieruchomości to bardzo ważna decyzja w życiu, a więc tej decyzji nie należy podejmować pochopnie. Nawet jeśli ktoś już jednak wybrał, że chce nabyć właśnie mieszkanie lub dom na własność, to nadal powinien zachować spokój i myśleć zdroworozsądkowo. Aby nie powtórzyć żadnego niepotrzebnego błędu, najlepiej jest od razu skorzystać z pomocy specjalistów i ekspertów, którzy tylko czekają na klientów i chętnie pomogą im przebrnąć przez ten wyjątkowo skomplikowany proces. Gdy już będzie po wszystkim, to konsument naprawdę doceni fakt, że miał do kogo zwrócić się o pomoc. To są całe godziny zaoszczędzonego czasu, a także nierzadko dziesiątki tysięcy na prowizjach, opłatach i odsetkach, które można było zapłacić, gdyby wybrano samodzielnie niekorzystny dla siebie produkt kredytowy. Dlatego właśnie należy korzystać z pomocy specjalisty.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!