Jak zwiększyć ilość spermy – tabletki czy domowe sposoby?

Dla wielu mężczyzn obfity wytrysk jest wyznacznikiem zdrowia seksualnego. Po części jest w tym trochę racji, ale to nie obfitość wytrysku jest wyznacznikiem naszej sprawności seksualnej, a raczej wytrysk sam w sobie. Mimo tego, jeśli szukasz sposobów jak zwiększyć ilość spermy, w tym artykule znajdziesz przydatne porady.

Wytrysk wytryskowi nie równy

Często bywa tak, że zmniejszona ilość spermy, prowadzi do problemów z samooceną i pewnością siebie. To nie tak, że każdy facet produkuje taką samą ilość spermy. Niestety jest to uwarunkowane genetycznie, niektórzy mężczyźni mają mniejszą objętość spermy podczas wytrysku. Oczywiście nie powinno to być powodem do zamartwiania się, a tym bardziej umniejszania sobie czegokolwiek.

Jak zwiększyć ilość spermy - tabletki czy domowe sposoby?
Jak zwiększyć ilość spermy – tabletki czy domowe sposoby?

Przyczyny mniejszej ilości ejakulatu

Jeśli jednak nie narzekasz na małą objętość spermy podczas wytrysku i i jesteś osobą w sile wieku, a zauważyłeś jej nagły spadek, powinieneś skontaktować się z lekarzem. Może to być spowodowane między innymi:

  • zaburzeniami gospodarki hormonalnej
  • przyjmowanymi lekami
  • cukrzycą
  • chorobami gruczołu krokowego

Czy wytrysk wpływa na płodność?

Kolejnym aspektem, za sprawą którego mężczyźni interesują się jak zwiększyć ilość swojej spermy jest płodność. Trzeba powiedzieć jasno: w pierwszej kolejności liczy się jakość spermy, nie jej ilość. To liczba plemników, ich witalność oraz ruchliwość. Jeśli bezskutecznie starasz się o dziecko przez min. 12 miesięcy, zalecany jest kontakt z lekarzem. Zarówno z Twojej strony jak i Twojej partnerki.

Ilość spermy a przyjemność ze stosunku

Orgazm i wytrysk na pozór wydają się nierozłączną jednością. W rzeczywistości to dwie oddzielne sprawy, orgazm jest czynnością psychofizyczną, która jest następstwem uwolnienia napięcia seksualnego, a wytrysk jest czynnością czysto fizjologiczną. W kwestii, czy ilość spermy zwiększa bądź zmniejsza przyjemność ze stosunku, zdania są podzielone. Część seksuologów uważa iż, większa objętość spermy znacząco wpływa na poziom przyjemności, dowodem na to ma być fakt, że po dłuższej abstynencji seksualnej wytrysk jest o wiele przyjemniejszy niż przy częstszej liczbie zbliżeń. Inni za to uważają, że to nie ilość spermy sama w sobie wpływa na jakość współżycia, ale zdrowa relacja z partnerką oraz komunikacja.

Skuteczne rozwiązania

W celu zwiększenia ilości spermy oraz jej jakości możemy sięgnąć po specjalistyczne suplementy diety, które pomogą nie tylko zwiększyć ilość nasienia, ale również podnieść libido i przyśpieszyć regenerację przed kolejnym stosunkiem. Na rynku dostępne są różne warianty preparatów, zazwyczaj różniące się składem. Największą popularnością cieszą się środki z ziołowymi ekstraktami, ze względu na w miarę naturalny skład. Jeśli starasz się o dziecko, warto przed sięgnięciem po tabletki dobrze to przemyśleć, a w ostateczności skonsultować to z lekarzem, ponieważ owe specyfiki mogą w tym wypadku bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Tabletki to jednak nie wszystko, aby poprawić kondycję swojej spermy. Warto zainteresować się domowymi sposobami, które mogą zbawiennie wpłynąć na problem, ale również i na inne aspekty Twojego życia. Oto kilka z nich:

  • zmniejszenie wagi ciała – nadwaga nigdy nie wiąże się z czymś dobrym, tak samo jest w tym wypadku. Zbyt duża masa ciała negatywnie wpływa na jakość nasienia
  • uprawiaj sport – regularne ćwiczenia fizyczne pozwalają nie tylko zachować odpowiednia wagę ciała, ale również pozytywnie wpływają na ilość oraz jakość spermy
  • abstynencja seksualna – jeśli uprawiasz seks więcej niż raz dziennie, pomyśl o zmniejszeniu ilości stosunków. Jeden lub dwa dni przerwy zwiększą ilość ejakulatu
  • unikaj wysokich temperatur – gorące kąpiele czy wizyta w saunie to dobry sposób na regenerację. Zbyt częste korzystanie z wysokich temperatur negatywnie wpływa na nasienie
  • odstaw używki – palnie tytoniu oraz picie alkoholu znaczenie zmniejszają nie tylko sprawność seksualną, ale również obniżają jakość i ilość spermy. O ile okazjonalna lampka wina czy papieros nie spustoszą naszego życia seksualnego, jednakże nadużywanie tych substancji już tak
  • zmień dietę – obok używek to najczęstsze zaniedbanie. Zdrowa i zbilansowana dieta nie tylko pozawala cieszyć się dobrym zdrowiem, ale również wpływa a popęd, jakość stosunku oraz spermy. Wprawdzie odżywianie nie zwiększa ilości plemników, ale zwiększa ich żywotność oraz ruchliwość Postaw na zdrowe tłuszcze, kosztem tłuszczów trans. Wyrzuć z jadłospisu słodycze, napoje gazowane, produkty wysokoprzetworzone i fastfoody. Ważne aby dieta była bogata w witaminy z grupy B i E oraz minerały takie jak cynk, magnez i selen

Podsumowując, zmniejszona ilość spermy nie jest niczym złym. Wynika z naszej genetyki, ale jeśli jest to dla Ciebie problemem, możesz zastosować powyższe metody. Zdrowy tryb życia tj. ćwiczenia fizyczne, zdrowa i zbilansowana dieta oraz unikanie używek poprawią jakość Twojego życia seksualnego oraz Twojej partnerki. W ostateczności sięgnij po tabletki lub zasięgnij porady lekarza.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!