Niezbędnik kuchenny każdego kawalera

Wiele osób często zastanawia się, czy wszystkie schowane w naszej kuchni przedmioty są nam niezbędne. Przez lata gromadzimy sprzęt, którego z reguły mamy za dużo, często zajmuje tylko miejsce w naszych szafkach. Wielu urządzeń nie używamy wcale, wiele – kilka razy w roku.

Po przeprowadzeniu wielu rozmów, badań i z własnego doświadczenia można sporządzić listę przedmiotów i sprzętu zaliczanego do małego AGD. Każdy ma inne wymagania, potrzeby i przyzwyczajenia. W każdej kuchni jednak powinien znaleźć się porządny zestaw solniczki i pieprzniczki, najlepiej z młynkiem do mielenia. Potrzebna jest też przynajmniej jedna, dobra patelnia z powłoką teflonową lub ceramiczną, a także przynajmniej 2 garnki – mniejszy i większy z pokrywkami.

Kuchenny niezbędnik kawalera
Kuchenny niezbędnik kawalera

Koniecznie potrzebujemy blendera i miksera lub urządzenia wielofunkcyjnego (połączenie wielu przydatnych sprzętów typu tarki, mieszarki czy wyciskarki do soków). Dobrze jest mieć również swoją maszynkę do mięsa, lepiej mielić sobie mięso niż kupować zmielone „niewiadomo co”. Koniecznie należy pamiętać o zastawie stołowej-przynajmniej 12 sztuk każdego rodzaju talerzy, a także kilku miskach o różnej wielkości. Bardzo dobrze zwrócić jest też uwagę na wybór odpowiedniej deski do krojenia i zestawu noży.

W każdej kuchni urzędują inni ludzie, panują różne przyzwyczajenia ale należy pamiętać, że są przedmioty których prędzej czy później będziemy używać. Wymienione są podstawowe, które ułatwią nam życie i pomogą w gotowaniu. Reszta według potrzeb i uznania. Warto również zadbać o przyjemnym akcencie zapachowym w kuchni. Profesjonalne odświeżacze powietrza sprawią, że w Twoim pomieszczeniu zagoszczą jedynie piękne zapachy. Poczucie świeżości – również jeśli chodzi o zapach – znacząco wpływa na komfort i przyjemność przebywania w domu, hotelu lub restauracji.

Środki do czyszczenia powierzchni muszą znaleźć się w Twoim asortymencie ze środkami czystości. Aby zachować czystość w domu ważna jest regularność oraz dbanie o szczegóły – przede wszystkim w kuchni i łazience, ale również w innych wymagających pomieszczeniach (np. pokój dziecięcy)

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!

One thought on “Niezbędnik kuchenny każdego kawalera

  • 8 grudnia 2020 o 23:52
    Permalink

    Niezbędnik każdego kawalera to pyszne albo pizzaportal :DDD

Możliwość komentowania została wyłączona.