Jak zarobić pieniądze w młodym wieku?

Wielu nastolatków zastanawia się, w jaki sposób zdobyć dodatkowe pieniądze na nowy komputer, deskorolkę, czy konsolę do gier. Często zdarza się, że rodzice nie mogą pomóc w takich sytuacjach, ponieważ ich możliwości finansowe są ograniczone. Co więc może zrobić młody człowiek, żeby w uczciwy sposób zarobić pieniądze na swoje zachcianki?

W przypadku osób, które ukończyły szesnasty rok życia sytuacja jest ułatwiona, ponieważ można już wtedy legalnie podjąć pracę na pół etatu. Wystarczy udać się do urzędu i wyrobić sobie numer NIP. Wiele młodych osób dorabia sobie pracując w weekendy jako kelnerzy, barmani, obsługa w sieciach fast-food takich jak McDonald, kasjerzy w sklepach, czy w przypadku dziewczyn jako hostessy w hipermarketach. Co do zawodu barmana, sytuacja jest o tyle zabawna, że aby sprzedawać alkohol nie trzeba mieć ukończonych osiemnastu lat, podczas gdy pełnoletność jest wymagana, aby go kupić. Fakt, że wykonywało się w młodości takie prace, można za kilka lat umieścić w CV, co jest bardzo dobrze widziane przez pracodawców, gdyż na przykład praca w McDonaldzie czy KFC uczy standardów korporacyjnych. Pracodawcy po prostu lepiej patrzą na kandydata, jeśli już gdzieś pracował.

Jak zarobić pieniądze w młodym wieku?
Jak zarobić pieniądze w młodym wieku?


Młodzież, która ukończyła 16 lat ma więc ułatwione zadanie, ale jak zarobić pieniądze będąc gimnazjalistą? Otóż istnieje kilka sposobów, żeby dorobić sobie do kieszonkowego. Pierwszym z nich jest udzielanie korepetycji dzieciom z podstawówki. W dzisiejszych czasach wyścig szczurów zaczyna się bardzo wcześnie i rodzice są w stanie zrobić wszystko, żeby ich dziecko dostało się do lepszej szkoły. Najbardziej zauważalne jest to kilka miesięcy przed egzaminami pod koniec szkoły podstawowej, gdyż od ich wyniku zależy, czy uczeń dostanie się do dobrego gimnazjum, czy pozostanie mu tylko szkoła rejonowa. Jeśli jesteśmy dobrymi uczniami, możemy udzielać korepetycji z właściwie każdego przedmiotu, gdyż program szkoły podstawowej jest dla gimnazjalistów już bardzo prosty.

Jeżeli z kolei nauka nam nie idzie, bądź nie nadajemy się na korepetytora, należy poszukać innych sposobów na zarobienie pieniędzy. Warto zapytać się członków rodziny, czy nie mają jakiejś pracy do zlecenia. Zdarza się, że mieszkająca samotnie ciocia może na przykład chcieć pomalować pokój, a sama nie zamierza tego robić. Wtedy chętniej zleci ona taką pracę siostrzeńcowi, czy siostrzenicy, niż komuś obcemu. Należy także zapytać się sąsiadów, czy moglibyśmy im w czymś pomóc. Na przykład starsze osoby mają często problemy z chodzeniem i chętnie zapłaciłyby kilka złotych, aby ktoś zrobił im zakupy i przyniósł je do domu. Oprócz tego często wiele osób potrzebuje kogoś, kto wyprowadzałby ich psa, kiedy są w pracy. Możliwości zarobienia pieniędzy będać nastolatkiem jest wiele, trzeba ich jedynie poszukać.