Montaż ukrytego sejfu na etapie budowy domu

Interesujące będzie rozważenie wykorzystania nowych technologii w procesie budowlanym. Już na etapie projektowania i budowy należy rozważyć rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, w tym montaż sejfu. Przemyślana inwestycja oszczędzi Ci frustracji, kłopotów i dodatkowych kosztów. Posiadanie sejfu ma wiele zalet, z których najważniejszą jest to, że mamy bezpieczne miejsce do przechowywania naszych kosztowności. Co więcej, znajdują się one w jednym miejscu, a co więcej sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale również przed pożarem.

Montaż sejfu podczas budowy domu

Łatwiej jest wziąć pod uwagę lokalizację sejfu  na etapie projektowania domu. Na rynku dostępne są różne rodzaje sejfów. Nie każdy chce wyeksponować sejf, który będzie widoczny. Do wyboru mamy sejf podłogowy i ścienny. Decyzja o wyborze odpowiedniego typu sejfu podjęta  na etapie projektowania domu. Pozwoli uniknąć w przyszłości niepotrzebnych wydatków związanych z przebudową pomieszczenia. Wykucie otworu na sejf w gotowym do zamieszkania domu oznacza często konieczność zmian instalacji elektrycznej, a także wymiana elementów podłogowych bądź malowania ścian. Dokonując wyboru sejfu, warto zwrócić uwagę na jego gabaryty. Warto zastanowić się, jakie przedmioty lub wartości, które będą przechowywane w sejfie. Sprawdź również: Projektanci wnętrz Rzeszów

Montaż ukrytego sejfu na etapie budowy domu
Montaż ukrytego sejfu na etapie budowy domu

Sejf ścienny

To jeden z najbardziej praktycznych i skutecznych sposobów na zamontowanie i schowanie sejfu. Dużą zaletą jest to, że taki sejf można zamontować na różnych wysokościach, dzięki czemu łatwiej do niego dotrzeć bez zbędnego schylania się czy przechylania. Minusem są jednak ograniczone rozmiary sejfu – zazwyczaj w ścianach można zakotwiczyć tylko małe sejfy, chyba że  wielkość i lokalizację sejfu można określić na późniejszym etapie planowania budowy i projektu domu. Sejf  możemy bez problemu schować na ścianie – wystarczy schować go za obrazem lub przykryć cięższym meblem.

Jak wygląda montaż sejfu umieszczonego w ścianie?

Instalacja powinna odbyć się, podczas gdy można łatwo dodać kolejną warstwę betonu bądź cegieł, jeśli sejf jest zbyt duży. Najpierw należy wykonać odpowiednio dużą dziurę w ścianie, która oczywiście musi być większa niż  sejf. W ten sposób rzeczy umieszczone w sejfie zostaną zabezpieczone dodatkową warstwą betonu, która pomoże utrzymać sejf na miejscu. W ten sposób nie ma możliwości usunięcia sejfu bez ingerencji w niego. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na warstwy frontu i drzwi, ponieważ zabetonowanie tej części może zmniejszyć funkcjonalność sejfu. Zaprawa wysycha zwykle po kilku dniach.

Sejf podłogowy

Podłoga to dobre miejsce na postawienie sejfu. Lepiej umieścić taką kryjówkę w posadzce przy ścianie, aby nie trzeba było demontować całego parkietu, w razie potrzeby tylko niewielkiej części. Najlepiej pokryć bezpieczną podłogę deskami lub dywanem, a dla bezpieczeństwa także cięższymi meblami. Większość sejfów podłogowych jest wyposażona w amortyzator, który ułatwia otwieranie drzwi – o czym należy pamiętać przy zakupie tego typu sejfu.

Montaż sejfu podłogowego

Gdy sejf nie jest wystarczająco ciężki i nie jest bezpiecznie przymocowany do podłogi, złodzieje mogą spróbować go podnieść, wydostać się i bezpiecznie otworzyć. Im lżejszy sejf, tym mocniej powinien być przymocowany do ściany lub podłogi.

Sejf meblowy oraz wolnostojący

Sejf meblowy to bardzo popularny rodzaj sejfu, który oferuje różne opcje układu. W zasadzie dla każdego rodzaju mebli możemy umieścić sejf, choć najlepszymi rozwiązaniami są duża szafa wnękowa w sypialni, komoda czy biurko do pracy. Warto pamiętać, aby przymocować sejf do podłogi lub do pionowych ścian mebli.

Sejf wolnostojący występuje w wielu kształtach, ale dzięki swojej przenośności można go ustawić w różnych miejscach w domu. Dobrym pomysłem jest na przykład umieszczenie sejfu jako kryjówki pod schodami, piwnicą. Im mniej oczywiste miejsca, tym bardziej jesteśmy pewni, że złodzieje nie znajdą naszego bezpiecznego miejsca.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!