Sejf ukryty w ścianie, książce, czy może w innym miejscu?

Posiadanie sejfu w dzisiejszych czasach okazuje się bardzo praktycznym rozwiązaniem, dla wszystkich osób, które chcą zabezpieczyć swój majątek. Gadżet ten jest bardzo chętnie wybieranym elementem wyposażenie domu, biura czy firmy.

Co ważne, dzięki dostępności wielu rozmiarów sejfu, można w nim pomieścić zarówno większe, jak i drobne przedmioty. Aby, zmniejszyć prawdopodobieństwa znalezienia sejfu przez złodzieja, ważne jest jego dobre ukrycie.

Sejf ukryty w książce

Ciekawą propozycją są modele sejfów ukryte w niepozornych książkach. Taki gadżet znajdujący się na półce, wśród wielu innych książek, jest praktycznie niemożliwy do odkrycia. A więc, dzięki niemu wszystkie cenne przedmioty, dokumenty, biżuteria i pieniądze, będą całkowicie bezpieczne. To niezwykle sprytne rozwiązanie, wykonane z solidnego metalowego materiału i zamknięte na klucz. Taki model jest niewielkich rozmiarów, a więc pomieści jedynie drobne przedmioty, nie wzbudzając żadnych podejrzeń. Ważne jest jednak to, aby jak najmniejsza ilość osób, wiedziała, czym dokładnie jest ta wyglądająca dosyć zwyczajnie książka. Sejf ukryty w książce pozwala na umieszczenie w dowolnym miejscu, oczywiście najlepiej wraz z innymi książkami. Jego główną zaletą jest to, iż wygląda bardzo realistycznie.

Sejf ukryty w ścianie, książce, czy może w innym miejscu?
Sejf ukryty w ścianie, książce, czy może w innym miejscu?

Dyskretne sejfy ukryte w ścianie

Na rynku dużą popularnością cieszą się także małe sejfy domowe, przystosowane do zabudowy albo montażu w ścianie. Jest to świetny sposób na przechowywanie w sposób bezpieczny istotnych dokumentów, drogocennej biżuterii, ale również rodzinnych pamiątek. Sejf umieszczony na ścianie nie rzuca się w oczy i jest w harmonii z resztą wyposażenia pomieszczenia. Firmy oferują bogaty wybór co do kolorów swoich produktów, przez co można dopasować idealny model do swojej aranżacji wnętrza. Takie produkty są produkowane z wysokiej jakości stali, odpornej na czynniki zewnętrze, również na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy wysoką temperaturę. Dostęp do sejfu ma jedynie osoba powołana do tego, mająca kluczyk czy znająca kod. Można wybrać model zamykany na kluczyć czy też mający na wyposażeniu specjalne zabezpieczenia, do którego wykorzystuje się kod cyfrowy. Oczywiście od podjętego wyboru zależeć będzie także cena gadżetu. Modele zamykane na kluczyć są tańszym rozwiązaniem. Bardzo ważne jest to, gdzie sejf zostanie dokładnie umieszczony. Warto przemyśleć decyzję o jego lokalizacji, gdyż wpłynie to na bezpieczeństwo przechowywanych w nim przedmiotów. Nie powinien on oczywiście znajdować się w miejscu łatwo dostępnym i widocznym dla osób niepowołanych. Co ważne, szyfr do niego czy kluczyk również powinien być dobrze schowany, tak aby nie można go było łatwo znaleźć.

Sejf- gdzie go ukryć w domu?

Oprócz sejfów montowanych na ścianie, czy tych w postaci książek, dostępne są również inne modele, które można ukryć w różnych miejscach. Sejfy bardzo często montuje się także w szafie, pod schodami, pod łóżkiem, w wentylacji, w obudowie wanny, w podłodze. To miejsca mniej standardowe, a co za tym idzie, zapewniają wyższe bezpieczeństwo. Włamywacze nie będą ich sprawdzać w pierwszej kolejności, a niekiedy w ogóle do nich nie zaglądną.

Ghost safe

Dobrą propozycją są także podwójne sejfy, nazywane jako ghost safe. Taki model składa się z pierwszej komory oraz komory właściwej. To bardzo sprytny produkt, dzięki któremu można oszukać złodzieja, wstawiając do pierwsze komory falsyfikaty, natomiast przechowując bezpieczne cenne rzeczy w drugiej komorze. Nawet jeśli włamywaczowi uda się otworzyć sejf, to jednak nie ukradnie on cennych przedmiotów.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!