Warszawscy Białorusini, uczestnicy społecznego projektu „Białoruś – Kobiety Nie Płaczą!” wręczyli prezenty dzieciom uchodźców i imigrantów z Białorusi

W stolicy Polski warszawscy działacze projektu „Białoruś – Kobiety Nie Płaczą!” wręczyli dzieciom uchodźców z Białorusi prezenty z okazji Święta.

Podczas szeroko obchodzonego Dnia Wolności na Białorusi, przy wsparciu urzędów miast polskich, organizacji społecznych oraz licznej białoruskiej diaspory zza granicy, warszawscy działacze projektu „Białoruś – Kobiety Nie Płaczą!” wręczyli prezenty dzieciom uchodźców i imigrantów z Białorusi z okazji danego Święta.

48 dzieci przesiedleńców z Białorusi oraz uchodźców, zamieszkałych w różnych częściach Polski, otrzymały tego dnia dary. W zbiórce pieniędzy na tę okoliczność wzięli czynny udział mecenasi, także przedstawiciele białoruskiej diaspory, obywatele RP oraz inni ludzie dobrej woli wspierający projekt.

Uroczyste wręczenie zorganizowała Fundacja Zachód Wschód Wsparcie, która została założona przez imigrantów, długo mieszkających w Polsce, w celu wsparcia w integracji i adaptacji przybywających do Polski rodaków oraz mieszkańców z innych krajów wschodnich.

Warszawscy Białorusini, uczestnicy społecznego projektu "Białoruś - Kobiety Nie Płaczą!" wręczyli prezenty dzieciom uchodźców i imigrantów z Białorusi
Warszawscy Białorusini, uczestnicy społecznego projektu „Białoruś – Kobiety Nie Płaczą!” wręczyli prezenty dzieciom uchodźców i imigrantów z Białorusi

„Nasza Fundacja dopiero zaczęła działać, ale przez swoje inicjatywy oraz praktyczne działania już zyskała wśród licznego grona zainteresowanych i potrzebujących miano wiarygodnego partnera i solidnego pomocnika. Naprawdę się staramy, każdy z Członków Zarządu działa jako wolontariusz w tej Fundacji, dlatego też pomoc jest od całego serca, a nie tylko z obowiązki” – powiedziała wiceprezes  Fundacji pani Olga Stepanova.

Dzień Wolności na Białorusi obchodzony jest nieoficjalnie 25 marca począwszy od 1918 roku, kiedy powstała Białoruska Republika Ludowa, zniszczona przez Bolszewików. Tego dnia w ramach akcji #LightfForBelarus liczne budynki instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajach zostały rozświetlone kolorami biało-czerwono-białej historycznej flagi Białorusi.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!