Domowe sposoby na usunięcie z organizmu pasożytów

Pasożyty to organizmy, które potrzebują żywiciela. Kiedyś kojarzone były głównie ze zwierzętami, Obecnie wiadomo, że żyją też w ludzkich organizmach. Nie jesteśmy odporni na pasożyty odzwierzęce dlatego tak ważne jest by z rozsądkiem, higieną i odpowiedzialnością podchodzić do zwierząt i odrobaczać je regularnie. Walka z pasożytami to popularny temat w ostatnich latach, ocenia się że rocznie z powodu zakażenia pasożytami umiera kilkanaście milionów ludzi..  Lekarze, coraz częściej przyznają, że zatrucia pasożytnicze są dużym problemem. Co więcej, mogą dawać fałszywe objawy i utrudniać właściwą diagnozę.

Niestety, ludzkie pasożyty bytujące w danych organach, mogą przemieścić się również do innych a w konsekwencji doprowadzić do zatrucia organizmy i do śmierci. Medycyna zna już wiele przypadków gdzie pasożyty, które żyją, na przykład, w przewodzie pokarmowym – przedostały się do mózgu. Bardzo istotną rzeczą jest utrzymywanie organizmu w równowadze i regularne pozbywanie się niechcianych mieszkańców. Można to robić na dwa sposoby: lekami, czyli droga farmakologiczna oraz metodami naturalnymi. Zważywszy, że z każdej strony jesteśmy zalewanie chemią i sztucznymi składnikami, coraz częściej ludzie skłaniają się do naturalnych i domowych sposobów ratowania organizmu.

Najczęściej spotykane pasożyty

Najbardziej popularni pasożytniczy wrogowie pochodzą z gatunków płazińców, obleńców i pierwotniaków. Wśród pasożytów ludzkich możemy wyróżnić następujący podział:
– wewnętrzne (lamblie, owsiki, tasiemce, glista ludzka)
– zewnętrzne (wszy, pchły, świerzbowce, kleszcze, komary)

Pasożyt nie wybiera tylko szuka żywiciela zatem zakażeniu ulec może każdy. Nie jest to zależne od stanu zdrowia, płci czy wieku. Zagrożenia czyhają wszędzie. Woda zarówno ta przeznaczona do picia jak i ta w której kąpiemy się w upalne dni może być skażona jajami pasożytów. Im mniejszy zbiornik wodny, tym większe ryzyko, Z małych stawach odkryto niejednokrotnie bardzo niebezpieczne ameby, które łatwo przedostają się do mózgu. Duże skupiska dzieci to raj dla wszy czy owsików. Nie zliczy się już przypadków gdy człowiek stał się nosicielem po spożyciu skażonego glistą czy tasiemcem mięsa.

Domowe sposoby na pozbycie się pasożytów

Pestki dyni – metoda bardzo stara i sprawdzona. Dwie łyżki pestek dyni w połączeniu z trzema łyżkami marchewki i łyżką oleju daje pożądany efekt oczyszczający. Pestki spożywamy na czczo i odczekujemy 3 godziny po czym spożywamy jedną łyżkę oleju rycynowego, żeby uzyskać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty.

Domowe sposoby na usunięcie z organizmu pasożytów
Domowe sposoby na usunięcie z organizmu pasożytów


Sok z czosnku i ogórków – Należy pokroić dziesięć główek czosnku i zalać je sokiem z ogórków po czym odstawić w ciemne i chłodne miejsce na dziesięć dni. Spożywać po 10 mililitrów co dzień przez miesiąc. Kurację można przeprowadzać tylko dwa razy w roku.
Olejek oregano i goździkowy plus cytryna – olejek z oregano słynny jest ze swych cech przeciwzapalnych i przeciwpasożytniczych. Trzy krople olejku dodać do szklanki wody ze świeżo wyciśniętym z cytryny sokiem. Należy pić taką mieszaninę trzy razy dziennie. 
Naturalne gotowe mieszanki – dostępne są również w aptekach i sklepach z ziołami gotowe mieszanki, które pomogą rozprawić się z pasożytami. Są one najczęściej oparte o takie składniki jak koper włoski, piołun, wrotycz, oregano, czarnuszka. 

UWAGA – często gotowe mieszanki zawierają składniki, które mogą zaszkodzić, gdy są stosowane w nadmiarze. Zawsze należy z uwagą przeczytać zalecenia producenta i kurację przeprowadzić z rozsądkiem. Warto też zorientować się czy firma ma na rynku odpowiednią markę, jest zarejestrowana a preparat dopuszczony do spożycia. Należy pamiętać, by chronić dzieci i nie podawać im preparatów na własną rękę. W przypadku dzieci zawsze trzeba poradzić się lekarza lub chociaż farmaceuty. 

Nie trzeba chyba dodawać, że regularne mycie rąk, mycie owoców w gorącej wodzie, dokładne sprzątanie, cykliczne odrobaczanie zwierząt to po prostu konieczność i podstawa w walce z pasożytami. 

Źródło: http://dietoteczka.pl/usun-pasozyty-ze-swojego-organizmu-domowy-sposob