Doradztwo rolnicze, co to w ogóle jest i czy warto z niego skorzystać?

Czym jest doradztwo rolnicze?

Wdrażanie nowoczesnych technologii i rozwiązań nie jest łatwym zadaniem. Podobnie jak poszerzanie gospodarki o nowe obszary i rozwój. Doradztwo rolnicze jest właśnie dla tych, którzy chcą się rozwijać, chcą większej efektywności działań i wydajności. Ubezpieczenia dla rolników są póki co nieopłacalne i mało kto z nich korzystka. Dlatego potrzeba precyzyjnych działań i innego zabezpieczenia rolniczych inwestycji. Porady rolnicze powinny być profesjonalne, co oznacza że porady mają wynikać z doświadczenia oraz aktualnej wiedzy.

Jak wygląda doradztwo rolnicze?

W Polsce są prowadzone rozmaite szkolenia, rozdawane są różne ulotki informacyjne. W gminach organizuje się kursy z obsługi maszyn rolniczych lub inne podnoszące kwalifikacje rolnicze. Dzięki temu łatwiej jest się starać o dotacje rolnicze, które wciąż są przyznawane rolnikom, którzy chcą się rozwijać. Dlatego też doradcy pomagają także wypełniać różne wnioski czy starać się o dotacje. Zachęca się też rolników do prowadzenia agroturystyki i pokazuje się jak dobrze ją prowadzić. Ważnymi elementami są też szkolenia z prowadzenia księgowości, gospodarstw ekologicznych w trosce o naturę i zdrowie człowieka.

Doradztwo rolnicze, co to w ogóle jest i czy warto z niego skorzystać
Doradztwo rolnicze, co to w ogóle jest i czy warto z niego skorzystać

Celem doradztwa rolniczego jest zrównoważony i stały rozwój gospodarstw i wsi, zwiększenie zysków rolników i poprawa efektywności ich działań, a także zwiększenie bezpieczeństwa inwestycji. Dlatego też, warto skorzystać z tego typu szkoleń, aby poprawić swoje kwalifikacje i zysk.

Sam zorganizowałem szkolenie w mojej gminie z obsługi kombajnu i nowoczesnego sadzenia roślin metodą strip till, a także rozdawałem ulotki na zeszłorocznych dożynkach dotyczące ekologicznego uprawiania roślin i chowu zwierząt. Ważne jest dla mnie to, aby rolnicy w Polsce mieli coraz większy zysk i żeby nie był on zależny tylko od warunków pogodowych. W końcu wszyscy możemy żyć i odżywiać się dzięki pracy rolników. Chciałbym także, aby Polacy żyli zdrowo, a wynika to między innymi przecież ze zdrowej żywności. Dlatego jestem wielkim przeciwnikiem chemizacji rolnictwa, chciałbym podkreślić jak ważne jest wprowadzanie ekologii i natury i pokazać wszystkim jak dzięki temu możemy podnosić wydajność plonów i urodzajności.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!

One thought on “Doradztwo rolnicze, co to w ogóle jest i czy warto z niego skorzystać?

  • 8 grudnia 2020 o 23:57
    Permalink

    Warto jeśli współpracujemy ze sprawdzoną firmą!

Możliwość komentowania została wyłączona.