Ile kosztuje wymiana szyby przedniej? Jak można na niej zaoszczędzić?

Uszkodzenie przedniej szyby samochodu to częsta usterka, która może być spowodowana przez wiele różnych czynników. Wśród nich możemy wymienić akty wandalizmu, nieszczęśliwy wypadek, spadające na szybę gałęzie, czy kamienie wydostające się spod kół innego pojazdu. Czasem zdarza się nawet tak, że przyczyną poważnego uszkodzenia jest mały odprysk, który w porę nie został odpowiednio zabezpieczony.

Wymiana szyby przedniej nie zawsze jest konieczna

W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem, które przychodzi nam na myśl, jest wymiana szyby. Często obawiamy się, że będzie to wydatek, który poważnie nadszarpnie nasz domowy budżet. Sprawdźmy więc, ile kosztuje wymiana szyby przedniej oraz czy istnieją sposoby na to, by zapłacić mniej.

Na początku warto podzielić się dobrą wiadomością. Może okazać się, że wymiana przedniej szyby w samochodzie nie będzie wcale konieczna. W przypadku niektórych, niewielkich uszkodzeń, być może da się ją naprawić.

Za pomocą wysokiej jakości żywicy poliuretanowej da się bowiem zabezpieczyć i naprawić niewielkie odpryski oraz drobne pęknięcia, które nie są większe niż średnica pięciozłotowej monety, nie znajdują się w zasięgu wzroku kierowcy lub w bliskim sąsiedztwie granicy szyby.

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej? Jak można na niej zaoszczędzić?
Ile kosztuje wymiana szyby przedniej? Jak można na niej zaoszczędzić?

Ile kosztuje wymiana szyby przedniej?

Czasem uszkodzenia są jednak na tyle duże, że nie pozostaje nam nic innego, jak zamontować zupełnie nową szybę. Ile kosztuje jej wymiana? Zależy to od kilku czynników.

Przede wszystkim oczywiście od wielkości szyby oraz marki samochodu. Poza tym brać pod uwagę trzeba również to, czy szyba ma być wyposażona np. w folie ochronne lub inne ulepszenia – jeśli tak, jej koszt wzrasta. Niemniej jednak oszacować możemy, że koszt wymiany przedniej szyby oscyluje w granicach od 200 do nawet 1000 złotych za sztukę. Sam koszt usługi jest zaś znacznie niższy i stały, niezależnie od rodzaju szyby i marki pojazdu i powinien wynieść około 200 złotych. Warto jednak dodać, że ceny mogą nieco różnić się w poszczególnych miastach naszego kraju.

W jaki sposób można zapłacić mniej za wymianę szyby?

Przede wszystkim, decydując się na wymianę przedniej szyby, nie należy poszukiwać oszczędności w sposób ryzykowny. Lepiej zrezygnować z wymiany na własną rękę czy zakupu używanej szyby nieznanego pochodzenia. Nie mając odpowiedniego sprzętu, nie jesteśmy bowiem w stanie zapewnić szybie odpowiedniego napięcia oraz szczelności, zaś szyba z niewiadomego źródła może pochodzić z auta po kolizji i mimo, iż wygląda na całą, tak naprawdę stanowić dla nas zagrożenie.

O wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Tego typu miejsca dokonują profesjonalnej wyceny jeszcze przed przystąpieniem do prac. Dzięki temu szybko dowiesz się, ile kosztuje wymiana szyby przedniej oraz czy jest możliwość skorzystania np. z tańszego wariantu.

Co więcej, profesjonalne serwisy wymiany szyb współpracują z producentami różnych marek samochodów i to od nich bezpośrednio zamawiają szyby do naprawianych aut. Ten z pozoru nieistotny szczegół tak naprawdę pozwala uniknąć dodatkowych kosztów, jakie stanowiłaby np. marża sklepu z częściami.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!