Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Chyba nikt by nie chciał, żeby jego dom padł łupem złodziei. Dlatego też dzisiaj, kiedy to technika znacznie posunęła się do przodu, możemy (jeśli tylko mamy na to pieniądze), zainwestować w najbardziej nowoczesny sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Przede wszystkim mamy do dyspozycji kamery. Można takowe zainstalować w najbardziej strategicznych miejscach, przez które złodzieje mogliby chcieć wejść.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?
Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Same kamery jednak nie spełnią swojej roli, jeśli nie będzie rejestratora, który nagra i przechowa z nich obraz. Takowy montuje się w swego rodzaj punkcie dowodzenia w domu, gdzie będzie spływał obraz ze wszystkich kamer. Bardzo dobrym dodatkiem do kamer są czujniki ruchu na podczerwień.

Bezpieczeństwo zapewnią także dobrze wyposażone drzwi wejściowe oraz okna. Drzwi powinny mieć skomplikowany system zamków, które powinny być rozmieszczone po całej ich powierzchni. Do tego dochodzą zawiasy które powinny być zabezpieczone metalowymi osłonami, uniemożliwiającymi ich zdjęcie.

Z filmów akcji znane są także czytniki kart bezstykowych czy linii papilarnych, a także klucze kodowe, które również można zamontować u własnego wejścia. Wideofony to dość znane i coraz powszechniej używane urządzenia, które pozwalają kontrolować to, kto próbuje dostać się przez furtkę na naszą posesję. Bezpieczne okna powinny być wyposażone w czujniki mikrofonowe oraz kontaktronowe, które reagują choćby na milimetrowe uchylenie, a po wybiciu szyby włączają alarm.

Oczywiście to nie jedyne metody zabezpieczeń, do wszystkiego dochodzą także systemy rozgłoszeniowe, intercomy i alarmy nie dające efektów głosowych w miejscu włamania, połączone bezpośrednio z ochroną. Najważniejsze to wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!

One thought on “Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

  • 8 grudnia 2020 o 23:52
    Permalink

    Przede wszystkim dobre drzwi i zamki!

Możliwość komentowania została wyłączona.