Mieszkanie czy dom, co wybrać?

Własny domek czy mieszkanie? Oto jest pytanie! Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Kupno mieszkania to inwestycja w spokojną przyszłość. Płacisz czynsz i masz w zamian za to „święty spokój”. Jednak gdyby wycenić ten pozorny „święty spokój”, okazałoby się, że ma on o wiele wyższą cenę niż nam się zdawało.

Po pierwsze kupując mieszkanie na kredyt płacimy raty i czynsz. W dłuższym okresie kredytowania bilans wychodzi na korzyść domku jednorodzinnego. Biorąc pod uwagę metraż mieszkalny, garaż i wspaniały ogród znowu domek bierze górę nad mieszkaniem.

Mieszkanie czy dom
Mieszkanie czy dom

W całym porównaniu wydawałoby się, że wszystko przemawiać będzie na korzyść domu, jednak jest aspekt, który spycha własny domek na drugie miejsce. Mam na myśli codzienne obowiązki, jakich nie musimy wykonywać w mieszkaniu. Sezon grzewczy w mieszkaniu -po prostu przekręcasz jeden kurek.

W domku musisz przeprowadzić cały proces inauguracyjny sezonu. Jednak z drugiej strony w domku sezon grzewczy rozpoczynasz w chwili kiedy jest ci zimno, w mieszkaniu czekasz, aż administracja zarządzi uruchomienie kotłowni. Obejście bloku sprząta i pielęgnuje dozorca, w domku jednorodzinnym trzeba robić to samemu. Jakże wielka jest jednak przyjemności by posiedzieć w wypielęgnowanym ogródku na świeżo skoszonej trawie.

Pod blokiem także nie urządzicie sobie grilla z przyjaciółmi i nie będziecie mogli bawić się do białego rana. Na własnym tarasie można urządzić nawet małe wesele. W kwestii remontu i odnawiania mieszkanie wypada o wiele lepiej niż własny dom. Choć zarówno mieszkanie, jak i dom możemy urządzić według własnego gustu, a niektóre elementy, jak np. oświetlenie sprawdzą się w obu przypadkach. Plafoniera idealnie podkreśla wystrój wnętrz. Dopasuj taką, która będzie pasowała do Twojego stylu i ciesz się przyjemnym oświetleniem w domu.

Dom czy mieszkanie
Dom czy mieszkanie

Mieszkanie odnawiamy sobie tylko wewnątrz, natomiast w domku malowanie i odnowa tynku zewnętrznego także leży w naszym interesie. Z powyższych rozważań wynika, że decyzja o kupnie mieszkania lub budowie domu to bardzo trudny dylemat.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy dom, czy mieszkanie łazienkę możemy dostosować do naszych osobistych potrzeb i preferencji. Prysznic w domu to podstawa. W codziennym życiu może ułatwić funkcjonowanie. Zadbaj o dobrą jakość i dopasowanie do swoich potrzeb. Kabina prysznicowa asymetryczna powinna być przede wszystkim dostosowana do Twojej łazienki i potrzeb.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!

One thought on “Mieszkanie czy dom, co wybrać?

  • 8 grudnia 2020 o 23:51
    Permalink

    Pytanie kogo na co stać 😀

Możliwość komentowania została wyłączona.