Czy można zlokalizować zwierzę?

Możliwość sprawdzenia lokalizacji jest popularna i często stosowana wśród ludzi. Głównie w przypadku dzieci, które wchodzą w okres szkolny i stają się coraz bardziej samodzielne. To zupełnie normalne, że rodzice w trosce o swoje pociechy, dają im lokalizator i sprawdzają miejsce pobytu.

 Co jednak robić w przypadku zwierząt, którym nie można dać telefonu w celu ustalenia ich lokalizacji? W ich przypadku można użyć niewielkiego lokalizatora, który będzie łatwy do wyśledzenia dzięki połączeniu z aplikacją mobilną na smartfonie właściciela. To świetny sposób żeby znaleźć zwierzę podczas niepokojącej nieobecności.

Lokalizacja psów

Psy to zwierzęta raczej usłuchane, które są regularnie wyprowadzane na spacer przez swoich właścicieli. Niestety zdarzają się sytuacje niespodziewane, które sprawiają, że pies ucieka. Czasem dzieje się to przypadkiem (np. pies się przestraszy i zerwie ze smyczy), czasem zwierzę robi to celowo (z różnych powodów wymyka się przy każdej sposobności). Niezależnie od powodu, każdy troskliwy opiekun chce i powinien wiedzieć gdzie przebywa jego pies. W tym celu można zakupić lokalizator dla zwierząt. Jest to niewielkie urządzenie, które pomaga zlokalizować psa dzięki sygnałowi wysyłanemu na telefon właściciela.

Czy można zlokalizować zwierzę?
Czy można zlokalizować zwierzę?

Lokalizacja kotów

Koty to nieco trudniejszy orzech do zgryzienia. Są mniejsze niż psy i częściej zdarza im się niezapowiedziana ucieczka. Koty to zwierzęta łowne, które nie zawsze dają się trzymać w domu. Ucieczka na korytarz to pierwszy krok do wydostania się na zewnątrz. Nieprzyzwyczajony do hałasu i nowego otoczenia kot może spanikować i zacząć uciekać w niepożądanym kierunku. Instynkt zawiedzie go w bezpieczne miejsce. Jeśli właściciel nie zdąży go zlokalizować, może się okazać, że ze stresu zwierzę nie wyjdzie mimo nawoływań. I właśnie w takich sytuacjach przyda się lokalizator, który pomoże odnaleźć przestraszone zwierzę. Są również właściciele, którzy pozwalają swoim podopiecznym wychodzić. Koty wychodzące mają różne zwyczaje i choć zwykle wracają do domu, zdarzają im się dłuższe nieobecności. W takim przypadku dobrze jest na stałe przymocować lokalizator do obroży. Pozwoli to uniknąć stresów i niepotrzebnej paniki.

Czy warto lokalizować zwierzę?

Zdecydowanie tak. Niezależnie od tego czy chodzi o psa czy kota, podstawową kwestią jest wiedza o miejscu przebywania zwierzaka. Każdy odpowiedzialny opiekun musi mieć świadomość gdzie w danym momencie przebywa jego pupil. Oczywiście zdarzają się sytuacje zaginięcia albo ucieczki. I na tę właśnie okazję najlepszym rozwiązaniem jest lokalizator Bluetooth. Wodoszczelny i odporny na uszkodzenia sprzęt pozwala na natychmiastowe sprawdzenie położenia zwierzęcia. Na rynku istnieją lokalizatory o różnej wielkości i w różnych kolorach i konfiguracjach. Przyczepienie go zwierzęciu do obroży nie jest trudne i nawet jeśli pojawią się drobne protesty, po kilku godzinach nie powinno być problemu. Ważną kwestią jest dopasowanie wielkości. Lokalizator nie powinien utrudniać przemieszczania się ani być za ciężki, a takie bez problemu można znaleźć na rynku.

Jak przyczepiać lokalizator?

W przypadku zwierząt najwygodniejszym miejscem, w którym można umieścić lokalizator jest obroża. Tak naprawdę tylko tam ma on się o co zaczepić, a szanse zgubienia go są niewielkie. U psów można się jeszcze pokusić o przyczepienie urządzenia do szelek, ale należy pamiętać, że są one ubierane głównie na spacer. W przypadku niespodziewanej ucieczki psa poza spacerem (np. podczas otwierania bramy wjazdowej lub drzwi do mieszkania) lokalizacja zwierzęcia może okazać się niemożliwa. Istnieją również lokalizatory na pasku, które mogą posłużyć zarówno jako obroża jak i urządzenie namierzające. Coraz więcej producentów decyduje się na urozmaicenie produktu poprzez użycie kolorów i wzorów przyjaznych dla oka.

Julia Kościuszko

Hej, nazywam się Julia Kościuszko jestem copywriterką, redaktorką i założycielką bloga mimookolicznosci.pl. Z wykształcenia jestem dietetyczką i ogrodniczką. Na mojej stronie znajdziecie profesjonalne i praktyczne porady dotyczące roślin i zdrowego odżywiania oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu i suplementacją. W ostatnich 3 latach ukończyłam również kursy z obszaru ekonomii i podatkami, dzięki czemu dostarczam Wam wartościowych porad z zakresu finansów i biznesu. Blogowanie to moja pasja, wierzę w moc słowa i rzetelność dostarczanych przeze mnie informacji. Gry i motoryzacja to moje wielkie hobby, jestem zapaloną gamerką i pasjonatką dobrych samochodów, mam również prawo jazdy na traktor! Ale o nie o traktorach piszę, ale nowiutkich autach, które debiutują na naszych drogach. Jestem przekonana, że polubicie mimookolicznosci.pl!